Ajurvéda -masáže a procedúry v Košiciach

Ajurvéda

Ajurvéda, to je obnovenie psychického a fyzického zdravia. Pomáha odstrániť chronickú únavu, zmierniť stres, odstrániť chronické ochorenia, omladiť telo a krásu.

Ajurvéda, to je staroveké učenie o živote a zároveň alternatíva tradičnej medicíny, ktorá vznikla v Indii, a ktorá sa zameriava na 4 hlavné zložky ľudského zdravia: cvičenie, stravu, spánok a masáže.

Ajurvéda a jej prínosy

Ajurvédske masáže – cenník

ABHYANGA (celotelová masáž)

Relaxačná, regeneračná masáž. Posilňuje zdravie, slúži ako prevencia proti ochoreniam, prečisťuje organizmus, vylučuje toxíny z tela.

40€ / 55€

60 min / 90 min

MARMA masáž

Energetizujúca masáž, ktorá harmonizuje telo aj myseľ. Stimuluje 107 marma bodov na tele. Marma v ajurvéde znamená pevné spojenie svalového tkaniva, ciev, väziva, kostí a kĺbov.

55€

90 min

PINDA SVEDA (masáž bylinnými vrecúškami)

Masáž liečivými, bylinnými vrecúškami, špecializujúca sa na konkrétne problémové miestako chrbát, krk, ramená, ruky, kĺby. Nezahŕňa masáž hlavy a tváre.

40€

60 min

PINDA SVEDA (masáž bylinnými vrecúškami)

Masáž liečivými, bylinnými vrecúškami, špecializujúca sa na konkrétne problémové miestako chrbát, krk, ramená, ruky, kĺby. Zahŕňa masáž hlavy a tváre.

55€

90 min

SHIRODHARA

V ľahu na chrbte bylinné oleje stekajú po čele jemným prúdom a šíria sa do celej hlavy. Ošetrenie začína masážou hlavy. Shirodhara je žiadané ošetrenie, ktoré napomáha duševnej relaxácii, chladí hlavu a podporuje spánok.

55€

90 min

KSHEERADHARA

Používa sa bylinné mlieko na telo, pôsobí ako zvlhčovač a zmierňuje stres, úzkosť a napätie. Je účinné na migrény, stres a nespavosť. Poskytuje úľavu od únavy, zlepšuje pamäť, trávenie, energiu, fyzickú silu a vitalitu.

40

90 min

PRISHTAABHYANGA (masáž chrbta)

Masáž priaznivo pôsobí na celú chrbticu, zmierňuje bolesti chrbta, odbúrava stres z ramien, uvoľňuje svaly.

30

30 min

PRISHTAABHYANGAM – masáž chrbta + SHIRO ABHYAGHAM – masáž hlavy

Masáž priaznivo pôsobí na celú chrbticu, zmierňuje bolesti chrbta, odbúrava stres z ramien, uvoľňuje svaly.

40

60 min

PADABHYANGA (masáž nôh a chodidiel)

Hlboko relaxačná masáž, pri ktorej sa teplým olejom jemne masírujú marma body (druh akupunktúrnych bodov) na nohách, kolenách a bruchu. Upokojujúca masáž vedie k relaxácii a harmonizácii celého tela.

30

30 min

UDWARTANAM

Celotelová púdrová masáž.

40€ / 55€

60 / 90 min

4 HAND MASSAGE – MASÁŽ 4 RUKAMI – ABHYANGA (celotelová masáž)

2x EFEKTÍVNEJŠIA PROCEDÚRA – Relaxačná, regeneračná masáž. Slúži ako prevencia proti ochoreniam, prečisťuje organizmus, vylučuje toxíny z tela.

60€ / 75€

60 / 90 min

4 HAND MASSAGE – MASÁŽ 4 RUKAMI – PINDA SVEDANA (masáž bylinnými vrecúškami)

2x EFEKTÍVNEJŠIA PROCEDÚRA – Masáž liečivými, bylinnými vrecúškami, špecializujúca sa na konkrétne problémové miesta ako chrbát, krk, ramená, ruky, kĺby. Zahŕňa masáž hlavy a tváre.

75€

90 min

Liečebné ajurvédske balíčky

DETOXIKAČNÝ

Detox by mal byť rutinnou súčasťou obnovy rovnováhy vášho zdravia. Balík je zameraný na vnútornú aj vonkajšiu očistu. Obsahuje recepty na 5-dňový detox spolu s masážami, aby sa nečistoty v tele presunuli do tráviaceho systému. Odporúčame balík absolvovať v rámci 2 týždňov, pre čo najlepší efekt.

290

Abhyangam, shirodhara (90 min) | Udwartanam, shiro, mukha (90 min) | Podikizhi, pada abhyanga (90 min) | Abhyangam, shirodhara (90 min) | Abhyangam, nasyam (90 min)

ANTISTRESOVÝ

Antistresový balíček uzemňuje energiu, upokojuje nervový systém, znižuje stres, upokojuje myseľ a podporuje zdravý spánok. Pamätajte, že spánok je jedným z najdôležitejších spôsobov omladenia tela.

275

Abhyangam, shiro abhyanga (90 min) | Abhyangam, shirodhara (90 min) | Udwartanam, shiro, mukha (90 min) | Shiro, mukha, pada (60 min) | Shirodhara, mukha, pada (60 min)

ZDRAVÝ KRK A ZDRAVÝ CHRBÁT

Masáž chrbtice je výborná na uvoľnenie energetických tokov chrbtice a nervový systém. Ošetrenie vhodné na uvoľnenie bolestivých a stuhnutých svalov, pomáha pri chronickom alebo chvíľkovom zranení či preťažení, prechladnutí a zápaloch svalov.

110

Shiro abhyanga, chrbát (60 min) | Chrbát, podikizhi (60 min) | Chrbát, kathi vasti (60 min)

ZOŠTIHĽUJÚCI BALÍČEK NA CHUDNUTIE

Ide o hĺbkovú masážnu terapiu s použitím bylinných práškov a liečivých olejov na zlepšenie prekrvenia tela a odlupovanie odumretých buniek. Táto ajurvédska masážna terapia zahŕňa energické ťahy nahor, ktoré pomáhajú odstraňovať toxíny z pokožky a spaľovať nahromadený tuk pod kožou tela.

225

Udwartam, mukha abhyanga 90 min / Udwartam, Shiro abhyanga 90 min / Udwartanam, Pada abhyanga 90 min / Podikizhi 60 min / Podikizhi 60 min

História ajurvédskej medicíny

Ajurvéda znamená „náuka o živote“ a pojednáva o zásadách zdravého spôsobu života. Pôvod má v indických posvätných písmach (véd) a vznikla ako vyjadrenie osvietenia mudrcov (ríšiov). Prvá zmienka o ajurvédskom lekárstve, ktorá má názov Charaka Samhita, pochádza z 1. stor. n. l. Druhý spis, Sushruta Samhita, je o ajurvédskej chirurgii a pochádza z obdobia asi 100 rokov neskôr od prvej zmienky. Tretie najvýznamnejšie ajurvédske dielo, Ashtanga Hridayam, je odhadom z 7. stor. n. l. a sumarizuje prvé dve diela.

Okolo 5. storočia n. l. sa ajurvédské lekárstvo rozšírili do všetkých častí vtedy známeho sveta (Číny, Tibetu, Perzie, Arábie, Egypta, Grécka a Ríma). V týchto krajinách sa ajurvéda miešala z miestnymi tradíciami, možnosťami liečby v danej krajine a postupne na niektorých miestach vznikali predchodcovia lekárskych škôl. Samozrejme o medicíne a vedeckých poznatkoch, ako ich poznáme dnes, sa ešte hovoriť nedá, bola to akási snaha o pochopenie ochorení a ich liečby s dostupnými prostriedkami a vedomosťami.

Energie, ktoré kontrolujú fungovanie tela

Každý zdedí jedinečný mix troch dóš. Jedna energia je však zvyčajne silnejšia ako ostatné. Každá z nich ovláda inú funkciu tela. Verí sa, že šance na ochorenie a zdravotné problémy, ktoré vás postihnú súvisia s rovnováhou vašich doshas.

Vata Dosha

Ak praktizujete ajurvédu, tak viete, že táto energia sa považuje za najsilnejšiu zo všetkých troch dóš. Ovláda základné telesné funkcie, ako napríklad delenie buniek. Ovláda tiež myseľ, dýchanie, prietok krvi, funkciu srdca a schopnosť zbaviť sa škodlivín črevami. Medzi veci, ktoré môžu narušiť vata dosha, patrí strach, smútok a príliš neskoré vstávanie. Ak je vata dosha vašou hlavnou životnou silou, budete mať väčšiu pravdepodobnosť vzniku úzkosti, astmy, srdcových chorôb, kožných problémov a artritídy.

Pitta Dosha

Táto energia riadi trávenie, metabolizmus a niektoré hormóny, ktoré sú spojené s chuťou do jedla. Veci, ktoré môžu narušiť pitta dosha, sú kyslé alebo korenené jedlá a príliš dlhé opaľovanie sa na priamom slnku. Ak je pitta dosha hlavná životná sila, predpokladá sa, že máte väčšiu pravdepodobnosť vzniku Crohnovej choroby, srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku a infekcie.

Kapha Dosha

Táto životná sila riadi rast svalov, silu a stabilitu tela, hmotnosť a váš imunitný systém. Môže sa narušiť napr. spánkom cez deň, prílišnou konzumáciou sladkých jedál alebo nápojov s vysokým obsahom soli. Ak je kapha dosha vaša hlavná životná energia, môže sa u vás vyvinúť astma a iné poruchy dýchania, rakovina, cukrovka, nevoľnosť po jedle a obezita.

Zažite ajurvédske masáže v Košiciach

Srdečne vás pozývame na nezabudnuteľný zážitok z relaxácie a obnovy! Pridajte sa k nám v Košiciach a objavte blahodarné účinky ajurvédskej masáže na telo, myseľ a dušu. Čakáme na vás s otvorenými dverami a pripravení vám poskytnúť autentický ajurvédsky zážitok.