Krásne telo – zdravý chrbát

Cvičenie na profilaktore

Jedinečná technika V.V.  Evminova, vytvorená v spolupráci s profesorom, doktorom vied p. Fishchenkom. Za 20 rokov svojej existencie pomohla metodika vrátiť stratené zdravie chrbtice viac ako 250 000 ľuďom. Mnohých doslova postavila na nohy bez liekov či operácie.

Kineziterapia je názov pohybovej liečby, na základe ktorej bola vyvinutá Evminovova technika.
Kinezioterapia pomocou tejto metódy vám umožňuje:

– aktivovať metabolizmus v štruktúrach chrbtice bez ohľadu na vek;
– získať trvalý pozitívny účinok liečby bez liekov;
– vrátiť chrbticu do správnej polohy a prirodzených kriviek, ktoré sú životne dôležité pre jej tlmenie nárazov.

Čo je to cvičenie na profilaktore?

Je to kombinácia ortopedického špeciálneho cvičenia na naklonenom profilaktore doske Jevminova.

Ťah vlastnou váhou stimuluje svalové receptory, normalizuje tonus kŕčovitých a napätých svalov a uvoľňuje medzistavcové platničky. Naklonená rovina a vlastná hmotnosť pacienta to umožňujú čo najšetrnejšie pre svalový systém, nervy a kĺby chrbtice. Nastavenie uhla sklonu profilaktora Vám umožňuje zohľadniť stav pacienta, jeho vek, hmotnosť a chorobu.

Práve kombinácia zaťažovania chrbtice váhou vlastného tela s miernym precvičovaním chrbtových svalov, najmä krátkych, umožňuje liečiť mnohé ochorenia chrbtice a pri pravidelnom používaní pomáha udržiavať chrbticu v zdravej kondícii. na čo najdlhší čas.

Cvičenie chrtba na profilaktore – cenník

CVIČENIE CHRBTA NA PROFILAKTORE

konzultácia

20€

60 min

CVIČENIE CHRBTA NA PROFILAKTORE

individuálny tréning

20€

60 min

CVIČENIE CHRBTA NA PROFILAKTORE

cvičenia proti bolesti chrbtice pre dospelých

9€

CVIČENIE CHRBTA NA PROFILAKTORE

skupinové zdravotné cvičenia pre deti

9€

CVIČENIE CHRBTA NA PROFILAKTORE

skupinové asimetrické cvičenie pre seniorov

9€

CVIČENIE CHRBTA NA PROFILAKTORE

skupinové asimetrické cvičenie pre deti

9€

Jóga proti bolesti chrbta

Jóga je účinným prostriedkom na zmierňovanie bolesti chrbta, pretože kombinuje fyzickú aktivitu s dychovým cvičením a relaxáciou. Pri pravidelnom cvičení jógy môžete posilniť svaly chrbta, zlepšiť držanie tela a získať väčšiu flexibilitu.

Rôzne pozície a ásany jógy pomáhajú uvoľniť napätie v svaloch a zlepšujú krvný obeh v oblasti chrbtice. Okrem toho, jóga zahŕňa techniky hlbokého dýchania a meditácie, ktoré pomáhajú znížiť stres a napätie, čo sú často spúšťače bolesti chrbta. Týmto spôsobom jóga nielen fyzicky posilňuje chrbtové svaly, ale aj psychologicky prispieva k celkovému pohodliu a redukcii bolesti.

V Rapsodia centre v Košiciach ponúkame odborné cvičenie jógy. Naši kvalifikovaní inštruktori vás prevedú skrze rôznorodé ásany a techniky dýchania, ktoré posilňujú svaly, zlepšujú flexibility a pomáhajú uvoľňovať napätie. Bez ohľadu na váš úroveň skúseností s jógou vás srdečne pozývame, aby ste sa k nám pripojili a začali svoju cestu k lepšiemu fyzickému a duševnému zdraviu.

Cvičenie metódou SM systému

Metóda SM Systém je založená na pravidelnom cvičení vyvinutom MUDr. Smíškom na základe poznatkov zo sveta fyzioterapie, osobných skúsenosti a skúseností z praxe.

Ako SM systém funguje?

SM Systém pracuje s anatomicky definovanými špirálovými svalovými reťazcami. Svalový reťazec je súbor svalov, ktorých súhra počas pohybu zaisťuje stabilitu tela a tým správne vykonanie pohybu. Funkciu týchto svalových reťazcov definuje špirálová stabilizácia – jedná sa o svaly, ktorých súhra počas pohybu zaisťuje stabilitu tela a tým správne vykonanie pohybu.

Hlavný efekt metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcových platničiek. Vďaka tomu sa tlak vyvíjaný na platničku zníži a platnička môže lepšie vykonávať svoju funkciu. Efekt dosahujeme aktiváciou špirálových svalových reťazcov, ktoré zužujú obvod pása a ťahajú telo smerom nahor. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná.

Cvičenie metódou SM systému – cenník

Cvičenie metódou SM systém

konzultácia

20€

30 min

Cvičenie metódou SM systém

individuálne cvičenie

15€

45 min

Cvičenie metódou SM systém

skupinové cvičenie

7

30 min

Cvičenie metódou SM systém + masáž

30€

60 min

Príďte si precvičiť boľavý chrbát v Košiciach

Pripojte sa k nám v Košiciach na našich cvičeniach chrbta a dajte svojmu zdraviu hlavnú prioritu. S našimi kvalifikovanými inštruktormi a príjemnou atmosférou sa naučíte uvoľňovať napätie a posilňovať svoj chrbtový svalový korzet. Váš chrbát vám bude vďačný!