Rapsodia – centrum zdravia a aktívneho života

Komplexná liečba pre zdravý organizmus

Ľudské telo je komplexný, dokonale vyvážený systém, ktorý pozostáva z fyzických, psycho-emocionálnych a energetických zložiek. Zdravý organizmus je taký, v ktorom všetky systémy fungujú v harmónii a dokáže sa úspešne adaptovať na zmeny vonkajšieho a vnútorného prostredia. Ochorenie možno považovať za zlyhanie systémovej adaptácie alebo neprimeranosť fyzickej a psycho-emocionálnej záťaže tela. A preto by liečba mala byť komplexná a systémová. Presne takýto prístup ponúka naše centrum.

Rapsodia centrum Košice vám ponúka:

KINEZIOLÓGIA

Manuálna svalová diagnostika – umožňuje nájsť príčinu nerovnováhy v organizme, určiť, ktoré orgány alebo systémy majú poruchu, v dôsledku čoho dochádza ku kompenzačnému prepätiu iných súvisiacich systémov – BOLESTI!
Obnova: rôzne metódy korekcie, odstraňovanie zistených defektov pohybového aparátu a iných s ním reflexne súvisiacich systémov. Hlavné metódy korekcie sú: – Kineziomasáž
– Kineziotaping
– Kinezioterapia (terapeutická gymnastika)

KINEZIOMASÁŽ

Kineziologické masáže umožňujú obnoviť normálnu funkciu svalov, pripraviť telo na silové zaťaženie, posilniť muskuloskeletálny systém tela ako celok. Dochádza k postupnej obnove svalového receptorového systému, obnove správneho stereotypu myofasciálneho systému, prostredníctvom správneho dopadu na biologicky aktívne body tela. Na rozdiel od iných druhov masáží sa už po prvom sedení naštartujú regeneračné a ochranné procesy vášho tela, pretože ošetrenie ovplyvňuje „základy základov“- systém nervovej regulácie, krvného zásobenia a pohybového aparátu. Svalový systém reaguje (reaguje zmenou) stavu určitých svalových skupín aj na menšie poruchy v tele. Práve tieto „reakcie reakcie“ svalového systému umožňujú špecialistovi vybrať si individuálny charakter masážneho účinku pre pacienta a objektívne vyhodnotiť účinnosť kineziomasáže. Kineziomasáž pôsobí nielen na povrchové, ale aj hĺbkové vrstvy svalov, rýchlo uvoľňuje svalovú hypertonicitu a pôsobí terapeuticky pri bolestiach.

KINEZIOTAPING

Kineziotaping je japonská technika, ktorá pomáha odstraňovať bolesť, zlepšuje lokálny krvný obeh a urýchľuje proces rekonvalescencie hlavne pri úrazoch a ochoreniach pohybového aparátu. Špecialista aplikuje kinesio tape, čo je látková páska, na požadovanú oblasť pokožky. Na jednej strane má špeciálne lepidlo. Existujú tri ciele, ktoré možno dosiahnuť pomocou kineziologického tejpovania:
• metóda pomáha zlepšiť cirkuláciu intersticiálnej tekutiny. Spolu s tým dochádza k zníženiu bolesti, eliminácii zápalových procesov;
• svalový tonus sa zvyšuje alebo znižuje;
• dochádza k spevneniu väzivového aparátu, ktoré je nevyhnutné nielen po úrazoch, ale aj po chirurgických zákrokoch.
Kineziomasáž pôsobí nielen na povrchové, ale aj hĺbkové vrstvy svalov, rýchlo uvoľňuje svalovú hypertonicitu a pôsobí terapeuticky pri bolestiach.Kineziomasáž pôsobí nielen na povrchové, ale aj hĺbkové vrstvy svalov, rýchlo uvoľňuje svalovú hypertonicitu a pôsobí terapeuticky pri bolestiach.

KINEZIOTERAPIA (TERAPEUTICKÁ GYMNASTIKA)

Dávky, ktoré ľahšie a rýchlejšie obnovia zdravie. Keď si človek príde zacvičiť jogu alebo fitness, venuje sa nielen fyzickej aktivite, ale harmonizuje aj metabolické a emocionálne procesy, pretože v tele je všetko jedno. Špeciálne cvičenia založené na reflexnom spojení vnútorných orgánov a svalov. Je potrebné necvičiť konkrétny sval, ale vytvoriť rovnováhu sily a svalového tonusu v tele.

CVIČENIE CHRBTA NA DOSKE METÓDOU EVMINOVA

Certifikovaná metóda cvičenia na naklonenej doske, ktorú vyvinul fyzioterapeut Evminov, je založená na dávkovanom predlžovaní chrbtice a simultánnom tréningu chrbtových svalov. To vám umožní znížiť napätie na krčných, hrudných a lumbosakrálnych stavcoch, predchádzať porušeniu, stláčaniu, bolestiam a iným bodom, ktoré negatívne ovplyvňujú stav chrbtice a celého organizmu ako celku. Na strečing sa využíva váha vlastného tela človeka, takže zaťaženie je vždy optimálne a v zásade nemôže viesť k žiadnym zraneniam.

AJURVÉDSKA MASÁŽ

Ajurvéda je tradičná indická medicína, ktorá sa v praxi používa už viac ako 5000 rokov. Tento jedinečný liečebný systém zahŕňa očistu tela, špeciálnu výživu, bylinkovú terapiu, cvičenie, relaxáciu, meditáciu, aromaterapiu a ďalšie liečebné metódy. Príznaky, ktoré určujú potrebu ajurvédskej masáže: stres, chronická únava, nespavosť, bolesti chrbta, problémy s chrbticou. Pomôže pri problémoch s tlakom, stabilizuje nervový systém.

ZDRAVOTNÝ PROGRAM PRE CHRBÁT

Individuálny program pre každého klienta, ktorý zahŕňa metódy korekcie kineziológie (masáže, špeciálne cvičenia), cvičenia na obnovu chrbtice na doske Evminova, terapeutické masáže a fyzioterapeutické cvičenia.

Príďte si precvičiť boľavý chrbát v Košiciach

Pripojte sa k nám v Košiciach na našich cvičeniach chrbta a dajte svojmu zdraviu hlavnú prioritu. S našimi kvalifikovanými inštruktormi a príjemnou atmosférou sa naučíte uvoľňovať napätie a posilňovať svoj chrbtový svalový korzet. Váš chrbát vám bude vďačný!