Kineziologia Cvicenie Chrbtica Krk

Kineziologické cvičenia pre chrbticu a krk

Ak máte problémy so svalovými napätiami v chrbtici a krku, kineziológia môže byť efektívnym riešením. Tu je niekoľko cvičení, ktoré vám môžu pomôcť:

Rotácie krku: Sadnite si vzpriamene a pomaly otočte hlavu smerom doľava. Držte sa v tejto pozícii niekoľko sekúnd a potom pomaly otočte hlavu smerom doprava. Opakujte toto cvičenie niekoľkokrát.

Lezenie ruky na chrbát: Vstaňte a skrížte ruky za chrbtom. Pokúšajte sa čo najviac dotknúť spodnej časti chrbta s prstami jednej ruky. Cvičenie opakujte aj s druhou rukou.

Dvíhanie na bruchu: Ľahnite si na brucho a položte ruky vedľa tela. Pomaly zdvíhajte hornú časť tela, pričom sa stále dívate na podlahu. Vydržte pár sekúnd a potom zase spustite telo na zem. Opakujte niekoľkokrát.

Supermanské cvičenie: Ľahnite si na brucho so zvislými rukami a nohami. Zdvihnite ruky, nohy a hlavu smerom nahor tak, aby ste vytvorili oblúk. Držte pár sekúnd a vráťte sa na podlahu. Opakujte niekoľkokrát.

Plávajúce cvičenie: Ležte na bruchu s rukami pred sebou. Zdvihnite pravú ruku a ľavú nohu súčasne a potom opačne. Opakujte postupne niekoľkokrát.

Bridge: Ležte na chrbte s ohnutými kolenami a rukami pri bokoch. Zdvihnite panvu smerom nahor, takže vytvoríte most. Držte na pár sekúnd a potom spustite. Opakujte niekoľkokrát.

Pamätajte, že pred začatím akéhokoľvek cvičenia je dôležité správne sa rozcvičiť a v prípade akýchkoľvek bolestí alebo nepohodlia prerušte cvičenie a konzultujte so špecialistom. Cvičenia by mali byť vykonávané s opatrnosťou a postupným zvyšovaním náročnosti.